1 Followers
26 Following
groundolive85

groundolive85

SPOILER ALERT!

Kancelaria Upadłość Konsumencka

http://rehabilitacja-sanok09.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/25013083-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://zenwriting.net/prawnik-rzeszow564/kancelaria-upadlosc-konsumencka-ncr8
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w orzecznictwie z 2016 r.Śledząc fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie postaramy się rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, jednak do tej pory mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W tym momencie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. Na początku pozostaje uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład osób, które wzięły dużo zobowiązań i kwoty rat przewyższają uzyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego poprawnym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia kompetentnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.