1 Followers
26 Following
groundolive85

groundolive85

SPOILER ALERT!

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://articlescad.com/kancelaria-upad-o-konsumencka-2856.html
http://poradaprawna768.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/24590701-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
http://jamcatsup40.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/24594353-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
https://www.openlearning.com/u/drugsalt53/blog/KancelariaUpadoKonsumencka0
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka dla osób z nadmiernym zadłużeniemŚledząc fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie chcielibyśmy rzucić trochę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, jednak do tej chwili mogły z niej skorzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki akcyjne). W tej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. W pierwszej kolejności powinno się uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - doskonały przykład osób, które wzięły sporo zobowiązań i kwoty rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy wnoszeniu stosownego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego właściwym wyjściem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.