1 Followers
26 Following
groundolive85

groundolive85

SPOILER ALERT!

Kancelaria Upadłość Konsumencka

http://fizjoterapiasanok57.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/23827177-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://poradaprawna886.doodlekit.com/blog/entry/18739327/kancelaria-upad322o347263-konsumencka
https://postheaven.net/roderode59/kancelaria-upadlosc-konsumencka
http://dickerson54boll.bravesites.com/entries/general/kancelaria-upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka a wypłata emeryturyOdwiedzając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule chciałabym rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, niemniej jednak do tej chwili mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). W tej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednakże, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Po pierwsze przychodzi wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład osób, które wzięły wiele zobowiązań i sumy rat przewyższają pozyskiwane dochody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu odpowiedniego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego odpowiednim rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy zawodowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.